Recetat e fundit

Receta Gatimi

Salce me borzilok dhe arra

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim salce me borzilok dhe arra. Kjo salce eshte e ngjashme me salcen pesto gjenoveze por diferenca qendron tek perdorja e arrave dhe jo arrat e pishes. Per te pergatitur salcen ju duhet mortari (tasi per te shtypur perbersit brenda) ose nje mixer. Por ju mund te […]

Kek, Torta

Keku Engjell – receta e tortes amerikane

Keku Engjell eshte nje torte famoze amerikane dhe mban kete emer per butesine dhe lehtesine e brumit. Per karakteristiken e lehtesiste dhe butesiste se tij mer emrin si ushqimi i engjejve. Nje cilesi e vecente e ketij lloj keku eshte pakesia e perbersve, pasi duhen vetem te bardha vezesh, miell, maja per embelsira si dhe […]