Kategori: Pica

Brumra, Pica

Pica me domate qershi dhe djath kackavall

Pasi keni mesuar te beni mire brumin e picave si te receta qe gjeni ketu: Brumi baze per pica Ju mund te eksperimentoni te gjitha shijet qe mund tu vijne neper mend. Ne kete recete do te shohim si te pergatisim pica me domate qershi dhe djath kackavall. Keta dy perberes kombinohen teper mire me njeri tjetrin. Pica […]

Brumra, Pica

Pica me djath kackavall dhe djath te bute

A e mesuat si behet brumi per pica? Nese ako jo, ateher lexoni receten ketu:brumi baze per pica pasi per kete recete u duhet brumi i pices para se ta pergatisni picen. Pica me djath kackavall sieper si dhe djath te bute si stracchino ose edhe gjize e embel eshte nje eksplozion shijesh. Per te […]

Brumra, Pica, Receta Gatimi

Pica me perime

Ne receten e mepareshme pame se si te pergatisim bazen e pices, ndersa sot do te shohim si te pergatisim pica me perime. Nese nuk e keni pare se si behet baza e pices e shikoni ne kete recete: Receta e bazes se pices. Ne kete recete do te shohim pica me perime te bardhe, […]

Brumra, Pica, Receta Gatimi

Brumi baze per pica

Ne kete recete do te shohim se si pergatitet brumi baze per pica. Ne kete menyre ju dini se si behet baza e pices dhe mund te pergatisni cdo lloj pice duke ndryshuar permbajtjen siper. Ne kete recete gatimi do te shohim si te gatuajme bazen e pices per 4 persona! Brumi baze per pica Per […]