Kategori: Pjate e dyte

Mish, Pjate e dyte

Fergese me mish qengji

Pasi provova per here te pare fergesen me gjize vendosa ta provoj ta modifikoj pak receten sipas deshires dhe perberesve qe kisha ne shtepi. Vendosa te pergatisja fergese me mish qengji, me saktesisht me disa brinj qengji.   Fergese me mish qengji  Per te pergatitur fergese me mish qengji per 4 persona ju duhet: 8 […]

Mish, Pjate e dyte

Mish me leng

Nese doni te gatuani ne menyre pak me ndryshe mishin ju keshilloj kete recete e cila eshte jo vetem e thjeshte por edhe elegante per te pritur miq. Nuk do te thote qe nje pjate te jete shume e elaboruar per te qene e shijeshme. Ju mund te pergatisni mish me leng dhe me pas […]

Peshk, Pjate e dyte, Receta Gatimi

Karkaleca me salce

Ne kete artikull do te shohim receten per te gatuar karkaleca me salce, per kete lloj salce do te perdorim domate jo shume te pjekura por domate per sallate. Kjo pjate mund te perdoret si pjate e pare (supe me karkaleca) por edhe si antipaste nese deshironi te beni brusketa me karkaleca siper. Kjo eshte […]