Kategori: Brumra

Brumra, Receta Gatimi

Brumi baze per pite

Ne kete recete do te shohim se si pergatitet brumi baze per pite. Pitet jane nje lloj buke tipike greke e cila prezantohet si kulac, por diferenca qendron qe eshte pak me e bute se kulaci dhe baza eshte pak me e holle.  Ju mund te beni shume receta me pite, si per shembull ti […]

Brumra, Embelsire, Torta, Torta

Baze per torte

Per te pergatitur baze per torte mjafton te ndiqni kete recete te shpejte dhe te lehte. Baza per torta ju duhet per te pergatitur embelsira me fruta, me recel ose me krem ose edhe me te gjitha se bashku. Baza e tortave ne pamje eshte nje mix nepermjet pandispanjes dhe kekut por ka nje menyre pergatitje […]

Brumra, Krofne, Receta Gatimi

Petulla

Sot eshte pak ftohte dhe nje ide e mire eshte te besh mengjes me petulla te ngrohta me mjalt ose edhe te gjalp dhe recel, ose fare thjesht te sprkatura me sheqer pluhur siper! Por edhe pse jo… mund te shoqeroni petullat me nutella! Per kete recete perbersit jane shume pak, pervec ganityres me te […]

Brumra, Pica

Pica me domate qershi dhe djath kackavall

Pasi keni mesuar te beni mire brumin e picave si te receta qe gjeni ketu: Brumi baze per pica Ju mund te eksperimentoni te gjitha shijet qe mund tu vijne neper mend. Ne kete recete do te shohim si te pergatisim pica me domate qershi dhe djath kackavall. Keta dy perberes kombinohen teper mire me njeri tjetrin. Pica […]

Brumra

brumi baze per krostata

Ne kete faqe web do te shohim shume receta embelsirash te quajtura krostata. Kjo embelsire ka si baze nje pete pak te trash e cila eshte si brum biskotash dhe siper mbushet me recel ose krem te ndryshem. Mund ta kombinoni sipas gustove tuaja. Ketu do te shohim vetem si pergatitet brumi baze per krostata […]

Brumra, Pica

Pica me djath kackavall dhe djath te bute

A e mesuat si behet brumi per pica? Nese ako jo, ateher lexoni receten ketu:brumi baze per pica pasi per kete recete u duhet brumi i pices para se ta pergatisni picen. Pica me djath kackavall sieper si dhe djath te bute si stracchino ose edhe gjize e embel eshte nje eksplozion shijesh. Per te […]