Kategori: Mish

Mish, Pjate e dyte

Fergese me mish qengji

Pasi provova per here te pare fergesen me gjize vendosa ta provoj ta modifikoj pak receten sipas deshires dhe perberesve qe kisha ne shtepi. Vendosa te pergatisja fergese me mish qengji, me saktesisht me disa brinj qengji.   Fergese me mish qengji  Per te pergatitur fergese me mish qengji per 4 persona ju duhet: 8 […]

Mish, Pjate e dyte

Mish me leng

Nese doni te gatuani ne menyre pak me ndryshe mishin ju keshilloj kete recete e cila eshte jo vetem e thjeshte por edhe elegante per te pritur miq. Nuk do te thote qe nje pjate te jete shume e elaboruar per te qene e shijeshme. Ju mund te pergatisni mish me leng dhe me pas […]

Mish, Pjate e dyte, Receta Gatimi

Qofte me salce domate

Kjo receta eshte pak ndryshe nga receta e qofteve qe bejme gjithmone. Kete radhe do te shohim qofte me salce domate te pergatitura me mish pule. Kjo pjate perdoret si pjate e dyte. Qoftet me mish te grire pule jo vetem qe jane me pake kalorike por kane edhe nje shije pak me delikate. Qoftet […]