Kategori: Peshk

Peshk, Pjate e dyte, Receta Gatimi

Karkaleca me salce

Ne kete artikull do te shohim receten per te gatuar karkaleca me salce, per kete lloj salce do te perdorim domate jo shume te pjekura por domate per sallate. Kjo pjate mund te perdoret si pjate e pare (supe me karkaleca) por edhe si antipaste nese deshironi te beni brusketa me karkaleca siper. Kjo eshte […]

Peshk, Pjate e dyte

Peshk me patate

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim peshk me patate ne furre, pjate e thjeshte dhe e lehte. Per te pergatitur kete recete duhet te keni letere alumin ne menyre te tille qe c’do porcion i peshkut me patate te jete i gatuar menjane dhe lengu i shekut te ngelet ne te. Per […]