Recetat e fundit

Recel, Receta Gatimi

Recel me fiq te zinj me lekure

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim recel me fiq te zinj ,e lekure. Per te gatuar reçelin e fikut nuk duhet shume kohe, por duhet pak kujdes sepse reçeli do trazuar shpesh here pasi duke e lene pa trazuar digjet ne fund dhe mere nje ere djegeje dhe nje shije te hidhur. […]

Supe

Supe me oriz dhe veze

Supe me oriz dhe veze kemi ngrene te gjithe kur kemi qene te vegjel. Por kjo nuk eshte nje pjate vetem per femije ose kur jemi me grip, eshte nje pjate qe mund te perdoret edhe kur duam te hame mire dhe shendetshem… nese jemi ne diete por edhe kur jeni alergjik ndaj produkteve me […]