Kategori: Krem

Krem, Receta Gatimi, Torta

Tiramisu receta shqip e embelsires

Tiramisu receta shqip – Kjo eshte receta origjinale dhe menyra klasike per te bere embelsiren Tiramisu. Ky desert eshte eshte teper i thjeshte per tu pergatitur, nuk ka asnje rrezik qe mos te dali i mire. Perbersit jane vertet pak dhe shija  sido qe ju te verponi do te jete fantastike. Nese keni miq ose […]

Krem, Monoporcion i embel, Receta Gatimi

Tiramisu ne gote

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim tiramisu ne gote ne shtepi. Receta per tirmaisu eshte veretet shume e thjeshte dhe rezualtati i perkryer. Mund te pergatisni kete embelsire edhe kur keni miq ne shtepi dhe nuk keni shume kohe per te gatuar gjithecka. Per te pergatitur tiramisu ne gote ju duhen vetem […]

Embelsire, Krem

Sultjash

Shpesh here pergatis sultjash kur me ngelet pak qumesht dhe nuk dua ta le ne frigorifer per shume kohe, me mire te konsumhet i fresket. Sultjashi mund te sheberhet edhe i fotohte ne keto dite te nxehta. Per te pergatitur kete embelsire nuk duhet te jeni shume ekspert ne kuxhine pasi veshtiresia eshte pothuajse zero. […]