Kategori: Kek

Kek, Torta

Keku Engjell – receta e tortes amerikane

Keku Engjell eshte nje torte famoze amerikane dhe mban kete emer per butesine dhe lehtesine e brumit. Per karakteristiken e lehtesiste dhe butesiste se tij mer emrin si ushqimi i engjejve. Nje cilesi e vecente e ketij lloj keku eshte pakesia e perbersve, pasi duhen vetem te bardha vezesh, miell, maja per embelsira si dhe […]

Embelsire, Kek

Kek me banane

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim kek me  banane.  Keku me banane paraqitet si nje embelsire e thjeshte dhe shume praktike  per tu gatuar. Keku me banane ka nje karakteristike pasi mer nje ngjyre shume te bukur si brenda edhe jashte por ka edhe nje shije te vecante. Kek me banane Per te […]

Embelsire, Kek, Receta Gatimi

Topa keku ose Cake Pops

Cake Pops jane thjesht Topa Keku te mbuluara me cokollate dhe te dekoruara me yje ose thjesht me cokollate me ngjyre tjeter dhe te vendosura ne nje bisht dhe prezantohen sikur te jene lepirse. Per te pergatitur topa keku eshte ju jo vetem do te keanqeni por do beni te lumtur femijet tuaj. Kjo recete […]

Embelsire, Kek, Receta Gatimi

Kek me dy ngjyra

Nese mendoni se keku eshte nje emebelsire banale e keni gabim, pasi ju mund te krijoni shume lloje keku. Me pare ne pame sebashku se si gatuahet keku me arra ne kete recete: Kek me arra dhe edhe ky lloj keku ishte paksa i personalizuar. Ne kete recete do te shohim kek me dy ngjyra […]

Embelsire, Kek, Receta Gatimi

Kek me arra

Sote do te shohim receten e kekut me arra. Per te gatuar kek me arra nuk duhet shume eksperience ne kuxhine pasi eshte nje recete teper e thjeshte dhe e lehte. Kur jemi ne hapat e para te kuxhines keku eshte nje nga embelsirat e para qe mund te gatuajme dhe te kemi nje rezultat […]