Kategori: Keshilla

Keshilla

Disa lloje makaronash

Kur gatuajm receta me makarona duhet te dime edhe cfare lloj makaronash te perdorim. Jo te gjitha tipet e makaronave jane te pershtatshem per pjatat qe duam te realizojm. Ne kete artikull dua pikerisht tu sjell disa lloje makaronash nga me te perdorururat neper receta! Me saktesisht llojet e makaronave qe perdor ne recetat qe here pas here […]

Keshilla

Frutat dhe perimet e stines se dimrit

Ne kete artikull do te shohim disa nga frutat dhe perimet e stines se dimrit te cilat i gjejem shume kollaj ne pazar. Ky artikull eshte i domosdoshem per te ditur se cfare recetash mund te gatuajme ne kete periudhe dhe me cfare perberberesish. Me poshte lista e frutave dhe perimeve te dimrit si dhe disa […]