Kategori: Antipasta

Antipasta eshte pjata e pare qe hap dreken ose darken.

Antipasta

Djath filadelfia me erza te fresketa

Sot do tu befasoj me nje recete per antipaste teper te thejshte, mjafton te keni ne shtepi djath filadelfia dhe erza te fresketa sipas deshires. Pasi te pergatisni djathin filadelfia me erza mund ta sherbeni ne nje pjate duke vendosur anash nje thike dhe feta buke te prera ne menyre qe te gjithe njerzit te […]

Ganityra, Receta Gatimi, Salca

Salce Majoneze e fresket

Sot di te shohim si te pergatisim salce majoneze ne shtepine tone. Ndoshta nuk e dinit por per te bere salce majoneze duhen shume pak perberes te cilet i kemi pothuajse te gjithe ne shtepite tona. Keshtu qe para se te veni te blini salce majoneze ne vazo mundohuni te mesoni si ta pergatisni ate […]