Kategori: Liko

Embelsire, Liko, Receta Gatimi

Liko me limona

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme liko me limona. Kete recete vendosa ta beja pasi pergatita fazen e pare te pijes limoncello (per te cilen duhet vetem cipa e lekures se limonave). Keshtu qe mora limonat dhe i preva ne thela dhe u shtrydha lengun i cili nuk hyne ne pune kur […]