Etiketë: makarona

Keshilla

Disa lloje makaronash

Kur gatuajm receta me makarona duhet te dime edhe cfare lloj makaronash te perdorim. Jo te gjitha tipet e makaronave jane te pershtatshem per pjatat qe duam te realizojm. Ne kete artikull dua pikerisht tu sjell disa lloje makaronash nga me te perdorururat neper receta! Me saktesisht llojet e makaronave qe perdor ne recetat qe here pas here […]

Makarona, Pjate e pare, Receta Gatimi

Tagliatele me karkaleca

Nje menyre e shpejte per te gatuar tagliatele tani ne vere eshte ti shoqerojme me karkaleca dhe domate te fresketa.  Kjo recete jo vetem qe eshte e shpejte por eshte shume e shijeshme. Per te pergatitur tagliatele me karkaleca dhe domate mjafton te blini te gjithe perbersit te fresket per te patur nje arome akoma […]

Makarona, Pjate e pare, Receta Gatimi

Makarona me sardele

Makaronat me sardele jane nje menyre e mire per te ngrene nje pjate te pare jo me salce shume kalorike. Ne kete periudhe eshte mire te perdorni peshkun per te ideuar pjata te para ose te dyta dhe per te evituar kalori te teperta te cilat ne vere bejne akoma me shume dem per shendetin. Per […]