Petulla

Sot eshte pak ftohte dhe nje ide e mire eshte te besh mengjes me petulla te ngrohta me mjalt ose edhe te gjalp dhe recel, ose fare thjesht te sprkatura me sheqer pluhur siper! Por edhe pse jo… mund te shoqeroni petullat me nutella! Per kete recete perbersit jane shume pak, pervec ganityres me te cilen ju doni ti sherbeni e cila varet nga ju!

petulla

Petulla

Per te pergatitur petulla per 5-6 persona ju duhen perbersit e meposhtem:

Loading...

Nuk e di nese perdorni kete menyre per te ber petullat, por une e preferoj pasi nuk ngelen qull ne brendesi dha kane nje shije qe anon pak si kulac i bute. Per te pergatitur petullat ndiqni udhezimet e meposhteme.

  1. Merni nje tas dhe hidhni brenda miellin, dy tre mollza gishtat me kripe, majane e shkrire ne gjysem gote uje te vaket dhe trazoni me pirun masen, dhge lugen me vaj ulliri.
  2. Me pas filloni dhe shtoni uje me ngadale dhe trazoni deri sa te formoni nje mas jo shume te ngurte por edhe jo te lengshem. Pak a shume duhet te jete si masa e nutelles (as e lengeshme as e ngurte).
  3. Lereni masen e petullave menjane per gati 30minuta dhe te vini re se masa do te shtohet. Ne kete moment vendosni nje tigan te thelle ose nje tenxhere me vaj te nzehet.
  4. Duhet te hidhni shume vaj ne te. Gati gjysem liter vaj luledjelli.
  5. Kur vaji te jet nxehur mire merni dy luge gjelle dhe me ndihmen e tyre merni nje cope nga masa dhe e kaloni nje here ne nje luge e nje here ne tjetren duke formuar masa te rrumbullakta jo shume te medha dhe e hidhni tek vaji te skuqen.
  6. I lini te skuqen deri sa te marin nje ngjyre te embel si flori. I vendosni ne nje pjate ne te cilen me pare keni vendosur leter kuxhine per te thithur vajin e tepruar.

Ju befte mire!

Lini një Përgjigje