Recetat e fundit

Mish, Pjate e dyte, Receta Gatimi

Qofte me salce domate

Kjo receta eshte pak ndryshe nga receta e qofteve qe bejme gjithmone. Kete radhe do te shohim qofte me salce domate te pergatitura me mish pule. Kjo pjate perdoret si pjate e dyte. Qoftet me mish te grire pule jo vetem qe jane me pake kalorike por kane edhe nje shije pak me delikate. Qoftet […]

Brumra, Pica, Receta Gatimi

Pica me perime

Ne receten e mepareshme pame se si te pergatisim bazen e pices, ndersa sot do te shohim si te pergatisim pica me perime. Nese nuk e keni pare se si behet baza e pices e shikoni ne kete recete: Receta e bazes se pices. Ne kete recete do te shohim pica me perime te bardhe, […]

Brumra, Pica, Receta Gatimi

Brumi baze per pica

Ne kete recete do te shohim se si pergatitet brumi baze per pica. Ne kete menyre ju dini se si behet baza e pices dhe mund te pergatisni cdo lloj pice duke ndryshuar permbajtjen siper. Ne kete recete gatimi do te shohim si te gatuajme bazen e pices per 4 persona! Brumi baze per pica Per […]

Ganityra, Receta Gatimi, Salca

Salce Majoneze e fresket

Sot di te shohim si te pergatisim salce majoneze ne shtepine tone. Ndoshta nuk e dinit por per te bere salce majoneze duhen shume pak perberes te cilet i kemi pothuajse te gjithe ne shtepite tona. Keshtu qe para se te veni te blini salce majoneze ne vazo mundohuni te mesoni si ta pergatisni ate […]

Embelsire, Liko, Receta Gatimi

Liko me limona

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme liko me limona. Kete recete vendosa ta beja pasi pergatita fazen e pare te pijes limoncello (per te cilen duhet vetem cipa e lekures se limonave). Keshtu qe mora limonat dhe i preva ne thela dhe u shtrydha lengun i cili nuk hyne ne pune kur […]