Kategori: Receta Gatimi

Receta Gatimi

Salce me borzilok dhe arra

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim salce me borzilok dhe arra. Kjo salce eshte e ngjashme me salcen pesto gjenoveze por diferenca qendron tek perdorja e arrave dhe jo arrat e pishes. Per te pergatitur salcen ju duhet mortari (tasi per te shtypur perbersit brenda) ose nje mixer. Por ju mund te […]

Krem, Receta Gatimi, Torta

Tiramisu receta shqip e embelsires

Tiramisu receta shqip – Kjo eshte receta origjinale dhe menyra klasike per te bere embelsiren Tiramisu. Ky desert eshte eshte teper i thjeshte per tu pergatitur, nuk ka asnje rrezik qe mos te dali i mire. Perbersit jane vertet pak dhe shija  sido qe ju te verponi do te jete fantastike. Nese keni miq ose […]