Kategori: Pjate e pare

Oriz, Pjate e pare, Receta Gatimi

Sallate orizi e fresket

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim sallate orizi te fresket! Sallata e orizit eshte nje pjate e pare teper e shkelqyer per stinet e ngrohta, pasi shpesh here nuk dime c’fare te hame, jemi te lodhur duke ngrene vetem sallate me domate ose jeshile, duam nje pjate te pare te vertete por […]

Gjelle, Pjate e pare

Gjelle me bizele

Sapo filloi stina e bizeleve te fresketa dhe vendosa ti pergatis per darke! Saktesisht do te pergatis gjelle me bizele dhe pancetta. Procedura eshte pothuajse e njejte por kurseni pak kohe e cila do tu duhej per te zier mishin. Pancetta do vetem pak skuqe dhe nuk ka kohe per zierje te gjate. Ju mund […]

Makarona, Pjate e pare, Receta Gatimi

Tagliatele me karkaleca

Nje menyre e shpejte per te gatuar tagliatele tani ne vere eshte ti shoqerojme me karkaleca dhe domate te fresketa.  Kjo recete jo vetem qe eshte e shpejte por eshte shume e shijeshme. Per te pergatitur tagliatele me karkaleca dhe domate mjafton te blini te gjithe perbersit te fresket per te patur nje arome akoma […]