Kategori: Pjate e dyte

Peshk, Pjate e dyte

Peshk me patate

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim peshk me patate ne furre, pjate e thjeshte dhe e lehte. Per te pergatitur kete recete duhet te keni letere alumin ne menyre te tille qe c’do porcion i peshkut me patate te jete i gatuar menjane dhe lengu i shekut te ngelet ne te. Per […]

Mish, Pjate e dyte, Receta Gatimi

Qofte me salce domate

Kjo receta eshte pak ndryshe nga receta e qofteve qe bejme gjithmone. Kete radhe do te shohim qofte me salce domate te pergatitura me mish pule. Kjo pjate perdoret si pjate e dyte. Qoftet me mish te grire pule jo vetem qe jane me pake kalorike por kane edhe nje shije pak me delikate. Qoftet […]