Kategori: Embelsire

Embelsire, Kek, Receta Gatimi

Kek me arra

Sote do te shohim receten e kekut me arra. Per te gatuar kek me arra nuk duhet shume eksperience ne kuxhine pasi eshte nje recete teper e thjeshte dhe e lehte. Kur jemi ne hapat e para te kuxhines keku eshte nje nga embelsirat e para qe mund te gatuajme dhe te kemi nje rezultat […]

Embelsire, Liko, Receta Gatimi

Liko me limona

Ne kete recete do te shohim si te gatuajme liko me limona. Kete recete vendosa ta beja pasi pergatita fazen e pare te pijes limoncello (per te cilen duhet vetem cipa e lekures se limonave). Keshtu qe mora limonat dhe i preva ne thela dhe u shtrydha lengun i cili nuk hyne ne pune kur […]