Kategori: Embelsire

Embelsire, Kek

Kek me banane

Ne kete recete do te shohim si te pergatisim kek me  banane.  Keku me banane paraqitet si nje embelsire e thjeshte dhe shume praktike  per tu gatuar. Keku me banane ka nje karakteristike pasi mer nje ngjyre shume te bukur si brenda edhe jashte por ka edhe nje shije te vecante. Kek me banane Per te […]

Brumra, Embelsire, Torta, Torta

Baze per torte

Per te pergatitur baze per torte mjafton te ndiqni kete recete te shpejte dhe te lehte. Baza per torta ju duhet per te pergatitur embelsira me fruta, me recel ose me krem ose edhe me te gjitha se bashku. Baza e tortave ne pamje eshte nje mix nepermjet pandispanjes dhe kekut por ka nje menyre pergatitje […]

Embelsire, Torta

Torte me fruta

Per te pergatitur nje torte me fruta duhet shume fantazi pervec frutave qe mund te keni ne dispozicion. Kete radhe mendova te bej bazen e tortes pak a shume si baze pandispanje dhe siper te dekoruar me fruta. Le te shohim se si duhet te veprojme per te pergatitur kete embelsire pa perdorur krem por […]